شرایط مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای چیست؟ در این مقاله شرایط مهاجرت به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

شما می توانید با استفاده از اطلاعات زیر به راحتی مراحل لازم برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای را طی نمایید.

شرایط مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای چیست؟

یکی از روش های مناسب مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت با استفاده از مدرک فنی حرفه ای است. دارندگان گواهینامه فنی و حرفه ای یا افرادی که از هنرستان های فنی فارغ التحصیل شده اند. اگر از سابقه کاری سه سال پس از اخذ مدرک برخوردار باشند و مدرک تحصیلی آنها حداقل فوق دیپلم باشد. امکان مهاجرت با گواهینامه فنی و حرفه ای از طریق ویزاهای تخصص و مهارت را دارند. در زمینه مهاجرت به کمک گواهینامه فنی و حرفه ای سوالات زیادی وجود دارد.
اعتبار مدرک فنی و حرفه ای در خارج از کشور به چه صورت است؟ مدرک فنی و حرفه ای بین المللی چیست؟ آیا داشتن مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت کافی است؟ کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کدام مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت بهتر است؟

اگر شما هم قصد گذراندن دوره های فنی و حرفه ای را دارید و می خواهید بدانید مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای چه مراحلی دارد تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

گواهینامه بین المللی فنی و حرفه ای

شرایط هر کشور برای مهاجرت با گواهینامه فنی و حرفه ای متفاوت است.  به طور کلی برای دریافت ویزا مهارت و مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای ، اولین شرط دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم و حداقل سه سال سابقه کاری از زمان فارغ التحصیلی است. در بعضی کشورها شخص متقاضی مهاجرت می تواند با سابقه کاری 5 ساله و مدرک دیپلم نیز اقدام به مهاجرت کاری نماید.
بنابراین اعتبار گواهینامه بین المللی فنی و حرفه ای در خارج از کشور بر اساس سابقه کاری شخص سنجیده می شود. همچنین داشتن گواهینامه فنی و حرفه ای بین المللی می تواند کاریابی را برای افرار بسیار راحت کند. مدرک فنی و حرفه ای بین المللی ، مدرکی است که توسط سازمان فنی و حرفه ای صادر می شود و اعتبار آن بین المللی و جهانی است. افراد می توانند از این مدرک برای تقویت رزومه خود استفاده نمایند. مدارکی که توسط سازمان فنی و حرفه ای ایران صادر می شود اعتبار بین المللی دارند و دلیل آن نیز عضویت ایران در سازمان بین المللی کار است.

برای مشاهده لیست کشورهای عضو سازمان بین المللی کار روی گزینه ILO کلیک نمایید. علاوه بر اعتبار بالای گواهینامه بین المللی فنی و حرفه ای در بسیاری از کشورهای جهان. در برخی از رشته ها برای اشتغال در خارج از کشور افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند راحت تر از افرادی که مدارک دانشگاهی دارند می توانند مشغول به کار شوند. 

کدام مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت بهتر است؟

تحقیقات در سال های اخیر نشان می دهد در اکثر کشورها زمینه های شغلی خاصی مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است. زمینه کشاورزی ، صنعت و خدمات بیشترین تقاضا شغلی را در کشورهای مهاجر پذیر دارد. از این رو می توان نتیجه گیری کرد ، بهترین گواهینامه فنی برای مهاجرت به کشورهایی مانند آلمان ، کانادا و استرالیا. گواهینامه فنی حرفه ای در یکی از حوزه های کشاورزی ، صنعت و خدمات می باشد.

لازم است بدانید برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به این کشورها مهاجرت کنید. لازم است که مدارک شما ارزیابی شود و شما باید در آزمون عملی این کشورها شرکت فرمایید.

مهاجرت تحصیلی با گواهینامه فنی و حرفه ای

برای مهاجرت تحصیلی با مدرک فنی و حرفه ای باید مدرک دیپلم 12 ساله داشته باشید. چنانچه قصد ادامه تحصیل با مدرک فنی و حرفه ای دارید و از مؤسسات و هنرستان های فنی فارغ التحصیل شده اید، لازم است که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده و دیپلم 12 ساله خود را اخذ نمایید. داشتن گواهینامه فنی و حرفه ای برای ورود به کشور مورد نظر می تواند بسیار مفید باشد. از شرایط برای مهاجرت تحصیلی دارا بودن شرایط سنی مناسب و دانستن زبان آن کشور است.

مهاجرت کاری با گواهینامه فنی و حرفه ای

مهاجرت کاری با مدرک فنی و حرفه ای دارای شرایط مختلفی در هر کشور است. برای یافتن کار مناسب علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی حداقل فوق دیپلم و سابقه کاری سه ساله دارد. همچنین شخص نیاز به پیشنهاد شغلی دارد. رشته هایی مانند برق و تاسیسات ساختمان ، مکانیک وخدمات خودرو ، لوله کشی ، جوشکاری و نجاری در کشورهای مهاجر پذیر بازار کار بسیار خوبی دارد. همچنین تسلط بر زبان انگلیسی ( یا زبان کشور مورد نظر ) واجب است. کشورهای برتر مهاجر پذیر به ترتیب آلمان ، کانادا ، استرالیا ، ترکیه و… است.
در برخی رشته ها برای دریافت ویزا ، گذراندن دوره آموزشی یا آزمون عملی کشور مورد نظر اجباری است.

از جمله گواهینامه های فنی صنعت خودرو که امکان مهاجرت شغلی را به راحتی ممکن می کند و همچنین شرایط کاری به وفور در تمامی کشورها وجود دارد گواهینامه دیتیلینگ خودرو ( دوره پوشش دهی رنگ بدنه با موادنانو ) است. همچنین در رشته صنعت ساختمان نیز دوره بسیار پرکاربرد برای اشتغال در کشورهای خارجی وجود دارد. دوره ایمنی و بهداشت محیط کار hse یکی از بهترین و جدیدترین مشاغل است و با گواهینامه بین المللی hse می توان برای اشتغال در خارج از کشور اقدام کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های 02188255620 یا 09941157815 تماس بگیرید.

مهاجرت سرمایه گذاری با گواهینامه فنی و حرفه ای

مهاجرت سرمایه گذاری با مدرک فنی و حرفه ای روش های متعددی دارد. روشهای مختلف سرمایه گذاری شامل خرید ملک ، ثبت شرکت ، استارت آپ و سایر روشها می باشد. روش سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشورهای یونان ، پرتغال و اسپانیا و برزیل جریان دارد. روش دیگر ثبت شرکت است که شخص می تواند با داشتن مدرک فنی و حرفه ای و سابقه کاری لازم اقدام به ثبت شرکت نماید و کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟

بهترین کشور برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای کشور آلمان می باشد. کار در کشور آلمان با ارائه مدرک فنی و حرفه ای امکان پذیر است. همچنین می توان با مهاجرت از طریق مدرک فنی و حرفه ای به کشور آلمان در دانشگاه های این کشور تحصیل و سپس مشغول به کار شد. برای این کار داشتن سابقه کاری و تسلط بر زبان آلمانی نیاز است.

در کشورهای استرالیا و کانادا نیز فرصت های شغلی زیادی وجود دارد. در کشور استرالیا شخص زیر 45 سال با داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و گواهینامه فنی و حرفه ای و سابقه کاری 5 ساله می تواند ویزا کاری دریافت کند. همچنین در کشور کانادا با توجه به اینکه این کشور مهاجر پذیر بوده و نیاز به نیروی کار فنی و متخصص دارد. شما با داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز و مدرک زبان و سابقه کاری کافی و همچنین پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می تواند موقعیت شغلی مناسبی برای خود بدست آورید.

نتیجه گیری

هر ساله قوانین و شرایط مهاجرت دشوارتر می شود. در حال حاضر با توجه به کمبود نیروی کار متخصص در برخی از کشورها امکان مهاجرت به خارج از کشور با مدرک فنی و حرفه ای فراهم می باشد. مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای از جمله روش های مهاجرتی کم هزینه است. حتی در برخی از کشورها نیاز به ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی نیست.

البته همانطور که توضیح دادیم قوانین و مراحل مهاجرت به هر کشور متفاوت است. ولی به طور کلی اگر افراد علاوه بر مدرک فنی و حرفه ای دارای شرایط لازم باشند شانس بسیار زیادی برای مهاجرت با گواهینامه فنی و حرفه ای خواهند داشت. به طور خلاصه شرایط لازم برای مهاجرت با گواهینامه فنی حرفه ای شامل :

  1. سابقه شغلی ( 3 تا 5 سال )

  2. تسلط بر زبان کشور هدف

  3. داشتن گواهینامه فنی و حرفه ای در رشته های پردرخواست ( با امتیاز بالا )

  4. داشتن شرایط سنی مناسب ( بستگی به روش مهاجرت دارد )

  5. مدرک تحصیلی حداقل دیپلم

برای کسب اطلاع از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای می توانید روی گزینه تماس با ما کلیک نمایید.

گرفتن پروانه کسبآموزشگاه مفید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *