سیلر کاری چیست؟

در این مقاله مراحل کامل رنگ آمیزی ، موم پاشی ، درزگیری و سیلر کاری خودرو آموزش داده شده است.

سیلر کاری چیست؟

سیلر کاری در خودرو چیست؟ سیلر کاری به معنی موم کاری بدنه خودرو و درزگیری قسمت های مختلف خودرو است. یکی از مراحل پیش از رنگ آمیزی خودرو در کارخانه سیلر کاری است. در سیلر کاری تمامی درزهایی که در زیر ، داخل و روی بدنه خودرو وجود دارد توسط سیلر ( موم ) درزگیری می شود.
سیلر کاری یا موم کاری خودرو انواع مختلف دارد. موم کاری اشکال مختلفی دارد اما جنس و رنگ آن در یک خودرو ثابت است.

هدف از اجرای سیلرکاری

سیلر کاری خودرو برای قسمت های مختلف بدنه خودرو که درز های گسترده دارد انجام می شود. زیرا زمانی که در کارخانه دو ورقه آهن بوسیله نقطه جوش به هم متصل می شود ، میان این دو ورق فضای خالی زیادی باقی می ماند. برای از بین بردن این فضا خالی از مرحله سیلرکاری استفاده می شود تا از نفوذ آب ، گرد و خاک و …. جلوگیری شود.

در مرحله سیلرکاری قطعات خودرو ، ابتدا موادی خمیر مانند به نام ماستیک به منظور پوشش دهی درزها بر روی آنها اجرا می شود بعد از پر شدن درزها با خمیر قطعه در حوضچه آستر وارد می شود. قطعه بر اثز یونیزه شدن آستر را به خود جذب می کند.

به منظور محافظت از زنگ زدگی و مقاومت بیشتر کف بدنه خودرو ، بدنه خودرو داخل کوره قرار داده می شود. سپس محلول PVC بر روی آن پاشیده شده ، پس از خشک شدن مرحله پاشش آستر انجام می شود.

سخن پایانی

همواره داشتن اطلاعات کافی از رنگ خودرو می تواند شما را در حفظ و نگهداری خودرو کمک کند. همچنین در صورت که به داشتن اطلاعاتی مانند محل درج شماره اتاق اتومبیل ، مراحل انجام تعویض پلاک و تشخیص خودرو تصادفی هستید می توانید مقالات آموزشی را مطالعه نمایید.

در صورتی که به شغل خرید و فروش خودرو علاقه مند هستید می توانید با مراجعه به صفحه دوره های آموزشی در زمینه کارشناسی خودرو مهارت یافته و با دریافت جواز کسب صنعت خودرو وارد بازار کار کارشناسی رنگ شوید.

گرفتن پروانه کسبآموزشگاه مفید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *