در این مقاله توضیحاتی در مورد خمیر کلی بار و ویژگی خای آن گفته شده است.

شما می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی از خمیر کلی بار خودرو بدست آورید.

خمیر کلی بار چیست؟

خمیر کلی بار چیست؟ خمیر کلی بار نوعی جرم گیر و چربی زدا است. وجود آلاینده های شیمیایی در هوا به رنگ خودرو نفوذ می کند. همچنین وجود ناخالصی در رنگ فابریک خودرو امری طبیعی است. قبل از اجرای ترمیم رنگ بدنه ، واکس و پولیش و یا سرامیک خودرو باید ابتدا این مواد زائد از رنگ بدنه خودرو پاک شود. بدین منظور از خمیر کلی بار خودرو استفاده می شود.

خمیر کلی بار

خمیر کلی بار ترکیبی از رزین است که دیتیلینگ کاران از آن برای پاک کردن سطوح مختلف خودرو ( رنگ بدنه ، کاور بدنه ، شیشه ، فایبرگلاس و قطعات فلزای ) از انواع جرم‌ها و آلودگی‌ها استفاده می کنند. اگر از خمیر کلی بار به درستی استفاده شود کاملا بی خطر و بدون سایش می‌باشد.
مواد تشکیل دهنده خمیر کلی مواد مصنوعی یا طبیعی است ، البته این روزها بیشتر از نوع مصنوعی آن استفاده می‌شود. از آن جایی که خمیر کلی بار انعطاف‌پذیر می‌باشد می‌توان آن را به راحتی به شکل‌های متفاوت تغییر داد و آن را بر روی قسمت های مختلف خودرو استفاده کرد.

خمیر کلی بار برای از بین بردن گرد و غبار ، لکه ها و همچنین آلاینده های گوناگون از روی بدنه خودرو طراحی شده است. یکی از معمول ترین گرد و غبارهایی که به آرامی رنگ خودروی شما را از بین می‌برد، گرده رینگ ، ترمز و آلاینده‌های صنعتی و شیمیایی می‌باشد. این نوع آلاینده‌ها می‌توانند به رنگ ، شیشه و همچنین فلز نفوذ کرده و حتی پس از چندین بار شست‌شوی ماشین نیز باعث خراب شدن رنگ آن گردد.

دیتیلینگ کاران حرفه ای از کیت کلی بار برای از بین بردن لکه های سر سخت و آماده سازی رنگ خودرو برای اعمال پولیش و سرامیک استفاده می‌کنند. وقتی که خمیر کلی را بر سطح ماشین خود قرار می دهید این خمیر تمام ذرات خارجی‌ای که بر روی سطوح قرار دارد را به خود گرفته و بدنه خودرو را از هرگونه لک و گرد و غبار تمیز می نماید.

انواع خمیر کلی ماشین

انواع خمیر کلی را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد :
خمیر کلی نرم : این نوع برای از بین بردن و برداشتن ناخالصی‌هایی است که بسیار سطحی بوده و معمولا برای خودروهایی استفاده می‌شوند که در وضعیت خوبی از آن‌ها نگهداری شده است.
خمیر کلی متوسط : این نوع از خمیر کلی برای استفاده یک یا دو بار در سال مناسب می‌باشد و برای از بین بردن آلودگی بر روی بدنه خودرو کاربرد دارد.
خمیر کلی زبر : برای از بین بردن ناخالصی‌های زیاد به کار می‌رود. اما باید در هنگام استفاده نهایت دقت و حوصله را به کار ببرید. به طور معمول از این نوع برای از بین بردن فضولات پرندگان ، ذرات پاشیده شده رنگ ، سیمان ، قیر و صمغ درختان استفاده می‌شود.

چگونه از خمیر کلی بار استفاده کنیم؟

  1.  ابتدا ماشین خود را کامل بشویید.

  2.  قسمت کوچکی از ماشین را با استفاده از آب و کف مرطوب کنید.

  3.  خمیر را به آرامی بر روی سطح خودرو بکشید. در ابتدا ممکن است اصطکاکی بین سطح و خمیر به وجود آید. این بدان معنی است که ناخالصی بر روی سطح قرار داشته است. اگر خمیر بر روی سطح سر بخورد یعنی هیچ گونه الودگی بر روی بدنه وجود نداشته است.

  4.  سطح را با استفاده از یک دستمال مایکروفایبر تمیز و پاک نمایید.

  5.  این کار را تا جایی ادامه دهید که تمام خودرو را با خمیر کلی تمیز کنید.

  6.  خمیر کلی خودرو را در اب و در جای در بسته قرار دهید تا قابل استفاده چند باره نیز باشد.

خمیر کلی و نکات مصرف

– حتما باید خمیر کلی در آب نگهداری کنید.
– خمیر کلی را بر روی سطح خشک نکشید.
– خمیر کلی خودرو را در دمای زیر ۲۰ و بالای ۹۰ درجه سانتی‌گراد قرار ندهید.
– بهتر است در هنکام استفاده از خمیر کلی به دور از نور مستقیم خورشید عملیات را انجام دهید.
– تا زمانیکه این خمیر تمام شود قابل استفاده است.
– قبل از اجرای نانو سرامیک ، واکس و پولیش بر روی بدنه خودرو بهتر است که از خمیر کلی برای از بین بردن ناخالصی‌ها استفاده نمایید.
– در هنگام استفاده از این محصول حتما در نظر داشته باشید که سطح باید مرطوب باشد. مرطوب بودن سطح می‌تواند از طریق استفاده از آب انجام شود.
– اگر در هنگام استفاده از این محصول خمیر به زمین افتاد به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید. زیرا سنگریزه و خاکی که بر روی زمین قرار دارد را به خود جذب می‌کند و با استفاده از آن بر روی خودرو باعث می‌شود که خط بر روی بدنه ایجاد شود.

نتیجه گیری

استفاده از خمیر کلی خودرو در شغل دیتیلینگ خودرو بسیار مهم است. بهره گیری از تجهیزات و مواد مصرفی تخصصی باعث افزایش کیفیت و بهبود روند کار خواهد شد.
در صورت علاقه به انجام این موارد پیشنهاد ما شرکت در کلاسهای آموزشی دیتیلینگ خودرو فنی و حرفه ای می باشد. شما می توانید با شرکت در دوره دیتیلینگ علاوه بر آموزش واکس و پولیش و نانو سرامیک خودرو به فنون پردرآمد دیگری همچون لیسه کشی ، قلم گیری ، ترمیم و رفع آفتاب سوختگی رنگ بدنه خودرو ، ترمیم ماتی چراغهای ماشین ، ترمیم سنگ خوردگی کاپوت تسلط پیدا کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

گرفتن پروانه کسبآموزشگاه مفید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *